Kto może skorzystać z reklamy na stronach erotycznych?

Każdy kto prowadzi własną firmę wcześniej czy później będzie się musiał zmierzyć z koniecznością reklamowania własnych produktów lub usług. Reklama jest wszechobecna, jesteśmy nią znudzeni, nie wierzymy, że to co nam pokazuje to prawda. Mimo to kupujemy tylko produkty reklamowane, korzystamy z usług firm i osób, które znamy z reklam lub które zostały nam polecone.
Na zachowanie konsumenta ma wpływ pożądanie. Z taką tezą zmierzyli się badacze i przeprowadzili doświadczenie mające im pomóc w dowiedzeniu, że jest ona prawdziwa. W eksperymencie wykorzystano uliczny stragan na kółkach oferujący konsumentowi okulary przeciwsłoneczne. Na początku ustawiono go przy sklepie z tekstyliami. Stał tam przez kilka godzin, a sprzedawca zachęcał przechodniów do nabycia okularów, zapraszając ich do stoiska i zachęcając do mierzenia okularów. Kolejną witryną przed którą ustawiono stragan był sklep spożywczy. Także i tym razem sprzedawca zachęcał przechodniów do zakupu okularów. Ostatnią witryną, przed którą zatrzymał się stragan była witryna sklepu z artykułami dla dorosłych i erotyką. Także i w tym przypadku sprzedawca zachęcał przechodniów do mierzenia okularów kierując ich wzrok tym razem na witrynę Sex Shopu. Gdy porównano wyniki eksperymentu okazało się, że najwięcej zarobił stragan stojący przed witryną Sex Shopu. Dlaczego tak się stało? Prawda leży w ludzkich instynktach i uwarunkowaniach. Erotyka kojarzy się z czymś przyjemnym. Widząc ją jesteśmy podekscytowani, myślimy o własnej atrakcyjności, a także o tym by ją podnieść.
Dlaczego warto reklamować się na stronach erotycznych? Opisany wyżej eksperyment udziela odpowiedzi na to pytanie. To pożądanie najczęściej jest siłą napędową naszych zakupów. To ono skłania nas do wydawania pieniędzy. Kto więc może się reklamować na stronach erotycznych? W teorii każdy ma szansę odnieść sukces reklamując się w ten sposób. W praktyce na największe sukcesy mogą liczyć te branże, które łączy ścisły związek z budzeniem naszego pożądania: gastronomia, moda, odzież, medycyna estetyczna, kosmetologia, muzyka – to one z reklam na stronach erotycznych będą miały największe profity.

Fot. DollarPhotoClub

Wyślij zapytanie

Nie ustawiono adresu odbioryc w opcjach strony
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Czytaj więcej w Polityce Cookies
Zamknij